Międzynarodowy Dzień Lasów. Deklaracja dla kandydatów na europosłów

Dziś Międzynarodowy Dzień Lasów. Wyobraź sobie świat bez nich…

W 2017 r. straciliśmy więcej drzew tropikalnych niż niemal każdego roku wcześniej. Wynika to między innymi z inwestycji Unii Europejskiej w import drewna, oleju palmowego, soi, wołowiny, papieru, kakao i innych towarów. Lasy w Europie szybko zanikają, również z powodu zwiększonego pozyskiwania surowców do produkcji energii. Nie oszczędza się nawet najcenniejszych lasów pierwotnych, mimo że często znajdują się na obszarach chronionych.

Teraz wyobraź sobie świat, w którym zdegradowane i zniszczone lasy są przywracane i dostępne dla ludzi i dzikich zwierząt…

Unia Europejska ma nie tylko siłę, lecz również odpowiedzialność, aby urzeczywistnić tę wizję.

Dlatego ponad 40 organizacji pozarządowych, ekspertów ds. leśnictwa oraz obrońców przyrody z całego świata zebrało się, aby poprosić przyszłych posłów Parlamentu Europejskiego o zobowiązanie się do promowania polityki ochrony i przywracania lasów na całym świecie oraz uznawania i zabezpieczania terytoriów ludności zamieszkującej lasy i jej praw, w tym praw kobiet, dla przyszłych pokoleń.

Tekst zobowiązania jest dostępny w języku czeskim, holenderskim, angielskim, fińskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim, portugalskim i polskim.
Pełna lista sygnatariuszy będzie dostępna wkrótce.

Jeśli jesteś kandydatem do Parlamentu Europejskiego w nadchodzących wyborach i chciałbyś podpisać zobowiązanie, skontaktuj się z: silvia@fern.org

Jeśli jesteś wyborcą – przekaż tekst deklaracji swojemu kandydatowi.
Wesprzyj akcję #Stand4Forests #ForestPledge.

Wstecz
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.