Obywatele KOntrolują w Finacial Times

Komisja Europejska przygotowuje nowe przepisy, które uregulują wydobycie gazu łupkowego w UE. W związku z tym media europejskie z uwagą śledzą poszukiwania tego gazu w Polsce, która ma już ponad 40 odwiertów poszukiwawczych. 

25 kwietnia Financial Times opublikował krótkometrażowy film dokumentalny o gazie łupkowym w Polsce z udziałem Marka Krydy z INSPRO. W filmie wzięli również udział: Grażyna Piotrowska – Oliwa, Prezes PGNiG oraz Piotr Woźniua, wiceminister środowiska odpowiedzialny za gaz łupkowy. W filmie M. Kryda przedstawił zagrożenia wywoływane przez stosowane w wydobyciu gazu łupkowego toksyczne środki chemiczne. W odróżnieniu od tradycyjnych metod wydobywczych gazu, w przypadku gazu łupkowego metoda wydobycia jest groźna dla zdrowia ludzi i środowiska i jest często krytykowana.
W niektórych krajach zakazano stosowania szczelinowania hydraulicznego (m.in. we Francji, Bułgarii, w stanie Nowy Jork, w kanadyjskiej prowincji Quebec) ze względu na potencjalne skażenie wody pitnej i inne zagrożenia środowiskowe.

 

Wstecz
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Filmy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *