PILNE: Nie chcemy tankować oleju palmowego! Petycja do Komisji Europejskiej

Produkcja oleju palmowego jest odpowiedzialna za niszczenie ostatnich lasów deszczowych, ocieplanie się klimatu, szkodliwa dla lokalnych społeczności oraz powoduje niszczenie siedlisk orangutanów i innych gatunków zwierząt.

Większość ludzi nie wie, że 51% całego oleju palmowego importowanego do Europy trafia do baków naszych samochodów. UE dotuje go jako „ekologiczny biodiesel”, mimo że jest trzy razy gorszy dla klimatu niż zwykły olej napędowy z powodu masowego wylesiania, za które jest odpowiedzialny.

 

MOŻEMY TO ZMIENIĆ!

 

W maju ubiegłego roku Parlament Europejski głosował za wycofaniem oleju palmowego z „pseudoekologicznego diesla”, a ostatnie badanie pokazuje, że 70% Europejczyków popiera tę decyzję. Teraz czas na Komisję Europejską: jeśli decyzja nie zostanie wprowadzona aktem prawnym do 1 lutego 2019 r., będziemy spalać coraz więcej oleju palmowego w naszych samochodach przez wiele kolejnych lat.

Indonezyjskie i malezyjskie rządy oraz baronowie branży biopaliw lobbują, by nadal promować olej palmowy w biodieslu. Grożą, że nie podpiszą ważnych umów handlowych z Europą. Stoją za tym ogromne pieniądze, a los naszej planety nie ma żadnego znaczenia.

Dlatego przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, wiceprzewodniczący Frans Timmermans oraz komisarze Miguel Cañete i Anna Malmström muszą usłyszeć Twój zdecydowany sprzeciw: nie chcę spalać oleju palmowego w moim samochodzie!

Możemy jeszcze ocalić lasy deszczowe, lokalne społeczności, uratować orangutany, powstrzymać zmiany klimatu. Mamy mało czasu.

 

Powiedz:

NIE DLA OLEJU PALMOWEGO W MOIM BAKU!

PODPISZ PETYCJĘ

#NotInMyTank

 

Więcej o biodieslu z oleju palmowego na stronie LepszyTransport.pl oraz poprzedni komunikat INSPRO w tej sprawie.

 

Wstecz
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.